KONYA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN 332 351 88 69
DUYURULAR

Bizden Haberler

İnsan ve Medeniyet Hareketi Konya

‘Ahiret Bilinci’ ve ‘Sahabenin Ahirete Bakış Açısı’

- +
‘Ahiret Bilinci’ ve ‘Sahabenin Ahirete Bakış Açısı’

 

 

 

 

 

 

 

İnsan ve Medeniyet Hareketinin, Özel Medeniyet Yüksek Öğretim Erkek Öğrenci Yurdu’nda düzenlemiş olduğu konferansın bu haftaki konuğu, İMH Konya Teşkilatlanma Başkanı Mustafa Ekrem Doğan oldu.

Medeniyet Yurdu Konferans Salonunda gerçekleşen programa yurdun idari personelleri ve öğrenciler katıldı. Katılımın yoğun olarak gerçekleştiği programda ‘Ahiret Bilinci’ ve ‘Sahabenin Ahirete Bakış Açısı’ konuları yer aldı.

Ahirete İman ile konuşmasına başlayan Ekrem Doğan; Uluhiyet, Nübüvvet ve Ahiret kavramlarını da açıklayarak programa devam etti.

Ahiret bilinci ile yaşamanın önemine değinen Doğan; ‘Yanımızda hiç kimse olmasa bile birinin bizi gözetlediğini bilerek yaşamak, konuştuklarımızın, duyduklarımızın bir yerde kaydedildiği bilinciyle yaşamak, işte ahiret bilinci budur’ dedi.

Doğan konuşmasına son vermeden önce ” Lezzetleri bıçak gibi kesen ölümü sıkça anın.” hadisini hediye ederek ve ‘Madem ölüm tek bir defa gelecek o da neden Allah için olmasın’ sözleriyle ifade ederek, dualarla programı sonlandırdı.

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.