KONYA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN 332 351 88 69
DUYURULAR

Bizden Haberler

İnsan ve Medeniyet Hareketi Konya

İFTARDAN SAHURA ENDERUNİ OKUMALAR

- +
İFTARDAN SAHURA ENDERUNİ OKUMALAR

Geleceğin inşası yolunda eğitimi merkeze alarak önemli etkinlik ve paylaşımlarla ülkemize karşı sorumluluklarını yerine getirmeye çalışan güzide sivil toplum kuruluşlarımızdan ENDERUN ÖZGÜN EĞİTİMCİLER DERNEĞİ bir yıldır sürdürdüğü ENDERUNİ OKUMALAR başlıklı etkinliğin bu yılki ayağına Sille izcilik kampında düzenlenen İftardan Sahura kadar devam eden faaliyetle son verdi.

Programa, Okumalara devam eden 80 civarında öğretmenin yanında Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan KAYACILAR, Selçuklu ilçesi milli eğitim şube müdürleri, İMH Konya başkanı Adem CEYLAN, İl Müftüsü Ahmet POÇANOĞLU katıldı.

Dernek Başkanı Enver AYATA bu yıl başladıkları Enderuni Okumalar hakkında sene sonu değerlendirmesinde bulundu. Ayata açıklamalarında, 2017/18 öğretim yılı başında tüm öğretmenlerimize “yakın tarih okumaları”, “eğitim okumaları”, edebiyat okumaları”, “kültür sanat okumaları”, “İslam düşüncesi okumaları”, “bilim tarihi okumaları” alanlarında duyuruya çıktıklarını, bu çağrıya 80 civarı öğretmen arkadaşımızın icabet ettiğini, hemen hemen her hafta bir araya gelerek kendi alanlarında belirledikleri kitapları sene boyunca değerlendirdiklerini ifade etti. Seneye faaliyete katılımın artarak devam edeceğini söyledi. İlçe MEB müdürü Turan Kayacılar ise Eğitimde okul-ev yanında üçüncü bir ayağın mutlaka olması gerektiğini, Enderun Özgün eğitimciler derneğimizin bu 3. ayağın hakkını vererek yerine getirdiğini belirtti.

Toplantıya ilerleyen saatlerde katılan İl Müftüsü Ahmet POÇANOĞLU ise; İslam medeniyetinin bir kitap medeniyeti olduğunu, yakmalara, yıkımlara maruz kalsa da kitaplarını korumayı ve gelecek nesillere aktarabilmeyi başardıklarını, Enderun Özgün eğitimciler derneğinin bu kadim kültüre katkısının bu bağlamda çok önemli olduğunu vurguladı.

Program sonunda Başkan Enver AYATA davete katılımlarından dolayı misafirlere, katkılarından dolayı ise “Enderuni Okumalar Projenin paydaşı olan Selçuklu belediyesine teşekkür ederek programı kapattı.

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.