KONYA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN 332 351 88 69
DUYURULAR

Bizden Haberler

İnsan ve Medeniyet Hareketi Konya

İMH Karatay’da ”SÖZÜNDE DURANLAR” Anıldı

- +
İMH Karatay’da ”SÖZÜNDE DURANLAR” Anıldı

 

 

 

 

 

 

 

İnsan ve Medeniyet Hareketi Karatay Temsilciliği tarafından, ömrünü islama adamış, hayatını dinimize vakfetmiş kişilerin anıldığı ”Sözünde Duranlar” programı düzenlendi.

Zindankale katlı otoparkı Süleyman Şah Konferans salonunda gerçekleştirilen programa katılım oldukça yoğundu. Hafız Mehmet Emin Erarabacı’nın okuduğu Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından, İnsan ve Medeniyet Hareketi Karatay Temsilcisi Muhammed Ali Aygümüş, programın açılış konuşmasını gerçekleştirdi. 2016 yılından bu yana İMH Karatay temsilciliğinin yürütüüğü faaliyetlerden bahseden Aygümüş, ”geçtiğimiz dönemlerde yaşanan sıkıntılarda bütün benliğini ortaya koyarak mücadele eden insanlar olduğu gibi, bugün sıkıntı yaşayan Yemen için, Arakan İçin, Doğu Türkistan için bizlerde tüm benliğimizle mücadele etmeliyiz” dedi.

Programda Metin Yüksel, Hayati Üstün, Bahattin Yıldız ve Meryem Cemile’nin hayatı, mücadelesi ve yaşadıkları anlatıldı.

Programda ilk olarak sözü, Konya İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu aldı. Metin Yüksel’in hayatından kesitler sunan, birlikte vakit geçirdikleri anları anlatan Poçanoğlu, Metin Yüksel ile arkadaşlık etmekten büyük onur duyduğunu ifade etti.

Ardından söz alan İMH Genel Sekreteri Mehmet Bulayır, Hayati Üstün gibi insanlar dayanışma, mücadele ruhunu bize yaşayarak öğreten insanlardır dedi.
Bahattin Yıldız konulu sunumunu yapmak üzere söz alan İstanbul Şehir Üniversitesi Öğretim Üyesi –
Prof. Dr. Mustafa Özel ise Bahattin Yıldız için cihadın çok önemli bir yaşam biçimi olduğunun altını çizdi. Özel; nefsiyle, malıyla ve canıyla cihad eden kişilik olarak Bahattin Yıldız örnek gösterilebilir dedi.

Programda moderatör olarak sunumunu gerçekleştiren İMH Konya Başkanı Adem Ceylan ise Meryem Cemile’yi anlattı. Meryem Cemile, Malcolm X gibi isimlerin ajanlıkla suçlandığına değinen Ceylan, en kolay suçlama yöntemi iftira atmaktır. Bu insanlar ajanlıkla suçlansalar dahi, dinleri için mücadele etmeye devam ettiler dedi.

Yapılan sunumların ardından ’’Sözünde Duranlar’’ programı sona erdi.

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.