KONYA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN 332 351 88 69
DUYURULAR

Bizden Haberler

İnsan ve Medeniyet Hareketi Konya

İMH KONYA – FİLİSTİN DAYANIŞMA İFTAR BULUŞMASI

- +
İMH KONYA – FİLİSTİN DAYANIŞMA İFTAR BULUŞMASI

İnsan ve Medeniyet Hareketi Konya, Hamas Dış İlişkiler Sorumlusu Üsame HAMDAN’ın onur konuğu olarak katıldığı bir iftar yemeği tertip etti.

Sivil Toplum Kuruluşlarının yöneticilerinin, İş Adamları Dernekleri üyelerinin ve eğitim camiasının katılımı ile gerçekleşen iftar programı MÜSİAD Konya Şubesinde gerçekleştirildi.

Program Kuran Tilavetinin ardından İMH Konya Dernek Başkanı Adem CEYLAN’ın açılış konuşması ile başladı.
Adem Ceyla, Filistin meselesinin sadece Filistinlilere ait bir mesele olmadığını, Filistin meselesinin sadece orada yaşayan bir siyasi partinin veya bir organizasyonun meselesi olmadığını, Filistin meselesinin tüm Müslümanların meselesi olması gerektiğini göstermiş olduk dedi.
Ceylan, Türk bayrağını eline alan atlı Filistinli Gencin fotoğrafı bizim Filistin meselesine her anlamda sahip çıkmamız gerektiğini tüm kuruluşlara ilan etmek için bu organizasyonun yapıldığını açıkladı.

 

Ardından Hamas Dış İlişkiler Sorumlusu Üsame HAMDAN’ın Konuşmalarını gerçekleştirdi.

Üsame Hamdan, Değerli kardeşlerim Ramazan ayı içerisindeyiz, İslam ümmeti olarak İslam tarihinde ilk zaferimizi Ramazan ayında bedir de kazandık, ikinci zaferimizi Mekke’nin fethi ile elde ettik, bu tarihte Ramazan ayındaki zaferlerin ne kadar önemli dönüm noktası olduğunu bizlere mesaj olarak iletmektedir. Ramazan ayı zaferler ayıdır, ümmet olarak bizler mücadelemize devam edersek kardeşlerimize destek olursak onları mücadelelerinde yalnız bırakmazsak eğer Allah’ın izni ile bu ümmet zaferi gerçekleştirecek ideal iradeye sahiptir. Bütün düşmanlıklara rağmen ümmetimiz imkansızlar içerisinde dahi direnişini sürdürmeye kararlıdır dedi.

Programa misafir olarak katılan Konya Millet vekili Leyla Şahin USTA’da bir selamlama konuşması yaptı.

Program iftar yemeğinin ardında sona erdi.

 

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.