KONYA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN 332 351 88 69
DUYURULAR

Genel

İnsan ve Medeniyet Hareketi Konya

KONYA, KUDÜS İÇİN AYAKTA

- +
KONYA, KUDÜS İÇİN AYAKTA
Konya’da sivil toplum kuruluşları, ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü “İsrail’in başkenti” olarak tanıma kararını protesto etti.
Kültür Park’ta toplanan çok sayıda kişi 5 dilde hazırlanan; “İsrail devlet değilki başkenti olsun”, “Tek çare İslam birliği”, “Kudüs, zalime mezar olacak”, “Kudüs, kıble davasıdır” pankartlarıyla kararı protesto etti.

Kentte öğrenim gören 60 farklı ülkeden onlarca öğrencinin de destek verdiği protesto gösterisinde, Türkçe, İngilizce, Arapça, Fransızca ve Rusça “Kudüs ümmetindir” açıklaması okundu.

Grup adına konuşan Seyit Bayram Özalp, ABD’nin kararının protesto etmek için toplandıklarını söyledi.

“Burada yalnızca Kudüs’ü değil dünyadaki mazlumları yeniden ayağa kaldıracak bir iri ve diri tutacak ümmetin küçük bir numunesi olarak 60 farklı ülkeden gençler bir araya geldik. Kalbimiz Asya’dan Afrika’ya Ortadoğu’dan Balkanlara, ‘biz bir milletiz’ diye atmaktadır.   Biz Kudüs’ün İsrail’in başkenti olmak şöyle dursun İsrail diye bir devletin varlığını kabul etmiyoruz. İslam dünyası içinde aşırı hormonlu bir canavar gibi büyüyen bu sözde devlet er ya da geç tarihin çöplüğüne gönderilecektir.”  dedi.

Program, yapılan duayla sona erdi.

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.