KONYA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN 332 351 88 69
DUYURULAR

Güncel

İnsan ve Medeniyet Hareketi Konya

MEDENİYET YURDU ÖĞRENCİLERİ BEKLİYOR

- +
MEDENİYET YURDU ÖĞRENCİLERİ BEKLİYOR

Okulların açılmasına az bir zaman kala, üniversite yerleştirmeleri açıklanan öğrenciler kazandıkları üniversitelerin bulunduğu illere gelerek kayıt işlemlerini yapmaya çalışıyor. Kayıt işlemlerini tamamlayan öğrenciler iyi bir yurt bulmanın telaşına düştü. Ev kiralarının artması sebebi ile öğrenciler daha çok yurtlarda kalmayı tercih ediyor.

Konya’da bu yıl İnsan ve Medeniyet Hareketi uhdesine İnsan Vakfı tarafından hizmete sunulacak olan 4 öğrenci yurdundan biri olan Medeniyet Yüksek Öğrenim Erkek Öğrenci Yurduna öğrenciler kayıt yaptırmaya başladı. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Medeniyet Yüksek Öğrenim Erkek Öğrenci Yurdu Müdürü Abdülkadir Gök, 500 kişi kapasiteli, 3 kişilik odalardan oluşan, 24 saat sıcak su hizmetinin sağlandığı yurdumuza öğrencilerimizi bekliyoruz dedi. İmkanlar dahilinde öğrencilere burs imkanının da sağlanacağının altını çizen Gök, Selçuk Üniversitesine yürüme mesafesinde olan yurdumuzda sosyal aktiviteler, seminer ve kurs programlarının olacağını belirtti.

 

Dini Değerler Ön Planda Tutulacak

İnsan Ve Medeniyet Hareketi Konya Başkanı Adem Ceylan da, açılan yurtlarda barınacak öğrencilerle abi kardeş ilişkisi içerisinde bir ömür sürecek dostlukların temelini atmayı düşünüyoruz dedi. Günümüz toplumunda parmak ile gösterilen ahlak abidesi gençliğe ihtiyaç olduğunu belirten Ceylan, manevi değerlerimizi, ahlaki yapımızı, aile geleneğimizi sürdürecek, sevgi-kardeşlik ve ümmet bilincinde hayatına yön verecek üniversiteli gençler yetiştirmeyi hedefliyoruz dedi.  Sadece okulda öğrenilen teorik bilgilerin yanı sıra yurtlarımızda kalan öğrencilerimize seminer ve konferanslarla kendilerini geliştirme imkanı sunacaklarını belirtilen İMH Konya Başkanı Adem Ceylan, Konya’da üniversite kazanan tüm öğrencileri yurtlarına beklediklerini söyledi.

 

 

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.