KONYA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN 332 351 88 69
DUYURULAR

Haberler

İnsan ve Medeniyet Hareketi Konya

MEDENİYET YURDUMUZUN AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİK…

- +
MEDENİYET YURDUMUZUN AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİK…

İnsan Vakfı Bünyesinde, İnsan ve Medeniyet Hareketi Konya iştirakinde öğrencilerin hizmetine sunulan 7 katlı, 500 kişi kapasiteli öğrenci yurdu, yoğun katılımın olduğu açılış programı ile hizmete girdi.

Açılış Programında konuşan İnsan ve Medeniyet Hareketi Konya Başkanı Adem Ceylan, “İnsan Vakfı olarak Konya’da bu yıl 5, önümüzdeki yıl 8 yurdu hizmete sunacağız. Bu ülkenin evlatlarının bu ülkeye, bu ümmete hizmet etmesi noktasında derdimizi ete kemiğe büründürmek istiyoruz” dedi.

Gençlerimiz Şuurlu Yetişmesi İçin Çalışacağız

Açılış programında konuşan İnsan Vakfı Başkanı Sinan Aktaş, ‘’Öğrenim hayatını devam ettirmek için ailelerini geride bırakıp yurtlarımızda kalarak okullarına devam eden öğrenci arkadaşlarımızla bir yuva sıcaklığında, aile ortamı oluşturmaya çalışıyoruz. Öğrencilerimize barınma, gıda ve diğer ihtiyaçlarına yardımcı olma konusu ile birlikte, manevi olarak da destek olarak şuurlu bir nesil yetişmesine katkıda bulunuyoruz’’ dedi.

Yapılan konuşmalar ve Konya İl Müftüsü Prof. Dr. Ali Akpınar’ın yapmış olduğu duanın ardından kurdele kesilerek, öğrenci yurdunun açılış programı gerçekleştirildi. Açılışa Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya Milletvekili Hüsnüye Erdoğan, Konya İl Müftüsü Prof. Dr. Ali Akpınar, çok sayıda STK’nın yöneticileri ve davetliler katıldı.

 

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.