KONYA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN 332 351 88 69
DUYURULAR

Genel

İnsan ve Medeniyet Hareketi Konya

MEHMET GÜNEY KONYA’DA

- +
MEHMET GÜNEY KONYA’DA

 

 

 

 

 

 

 

İnsan ve Medeniyet Hareketi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Sayın Mehmet GÜNEY bir dizi ziyaretlerde bulunmak için Konya’ya geldi.

Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan’ın oğlu Zeki Cihan’ın düğün merasimine nikah şahidi olarak katılan Mehmet GÜNEY programın ardından bazı ziyaretlerde bulunduktan sonra İMH Konya Hanımlar Birimi ile bir araya geldi.

Görüşmede, Allah’ın kadınlara çok önemli görevler yüklediği, İslam toplumuna doğru atılacak adımlarda kadınların aktif rol üstlenmeleri gerektiği ifade edildi ve bu konuda Hz. Peygamber’in ailesindeki hanımların örnek alınması zorunluluğundan bahsedildi.

Güney, Kadının ancak İslam’ın verdiği değer ile kapitalist düzenin kadına biçtiği anlam ve misyondan çıkabileceğinin her zaman akılda tutulması gerektiği söylendi.

Hanımlar komisyonu ile sohbetin ardından İMH Konya, Genç Hareket, Enderun Özgün Eğitimciler Derneği ve İlçe Teşkilatları mensupları ile de bir araya gelen Güney, günümüz şartlarında biz Müslümanlara düşen görevin büyüklüğünden bahsetti.

Konya’nın hizmetlerde olan katkısının tarihten geldiğini bugünde ise Konya teşkilatlarının bunu layıkı ile taşıdığını ifade etti.

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.